Zbor radnika Šumskog gazdinstva „Oštrelj-Drinić“, na kojem su zaposleni u ovom preduzeću izrazili svoje nezadovoljstvo zbog trenutne situacije u kojoj se ta firma nalazi i neredovnih plata, organizovan je pretposlednjeg januarskog dana u sali Osnovne škole „Drinić“, a glavni zaključci proistekli iz ovog jednočasovnog zbora jesu da će radnici stupiti u štrajk, ukoliko se do 04. februara ne isplate novembarske plate, da oni ne pristaju na smanjenje plate u bilo kom postotku, te da je neophodno što prije postaviti direktora ovog gazdinstva. Radnici su također zahtjevali da se ubuduće plate prvo isplaćuju zaposlenima u šumskim gazdinstvima, pa tek onda radnicima generalne direkcije, a istakli su i da žele redovno uplaćivanje doprinosa, kredita i osiguranja.
U ovom gazdinstvu zaposleno je 182 ljudi, a na ovom zboru bilo ih je prisutno stotinjak. A od njih toliko, u diskusiji koja se vodila, aktivno je učestvovalo svega desetak radnika.
Prema riječima sjekača Bogdana Davidovića, svi šefovi sektora moraju uvesti red i disciplinu i neshvatljivo je koliki je procenat radnika koji uopšte ne dolaze na posao, a neki čak rade i kod privatnika i ništa ne privređuju u gazdinstvu. Logično je da za ovakve radnike i ne treba da bude posla.
Na to je V.D. direktora gazdinstva, Slobodan Štrbac dodao da je ovo preduzeće u 2011. godini imalo 140.000 kubika realizacije, pa je iskazan gubitak, a u 2012. godini postoje isti troškovi, a bilo je 104 hiljade kubika realizacije i doznačeno je manje nego što je planirano.
Zbog ovih riječi o doznaci, magistar šumarskih nauka, Vladimir Puđa se osjetio prozvanim, pa je upitao direktora da li on to hoće da kaže da su doznačari krivi što nema plate i ukazao na to da je sjekoredom za prošlu godinu stavljeno najmanje odjela, i to četiri u vodozaštitnom pojasu Drinića, a sada se vode polemike da li je ta šuma uopšte i u najmanjem obimu trebala biti posjecena.
On je iznio računicu po kojoj gazdinstvo organizovano i vođeno na ovaj način ne može biti pozitivno ni kad bi se sva roba koja ode naplatila isti dan, te da je neophodna reorganizacija i prekvalifikacija radnika, po kojoj bi mnogo veći broj zaposlenih obavljao terenske poslove, a mnogo manji broj bi sjedio u kancelarijama.Vozač Branislav Kecman je naglasio da onaj ko je doveo firmu u ovakvo stanje treba za to da odgovara i da najveći problem predstavlja dug u iznosu od 2 miliona KM, te da najveću odgovornost za to snosi onaj ko je dao robu na odgođeno plaćanje.


